As multivitaminas poden facerche sentir mal?
As multivitaminas poden facerche sentir mal?
Anonim

Multivitaminas que conteñen moito ferro (como unha vitamina prenatal) ou propios suplementos de ferro pode causar náuseas, segundo o doutor Donald Hensrud, director médico do Programa de Vida Saudable da Clínica Mayo. Isto é especialmente certo se tilévaos fóra dunha comida.

Deste xeito, canto duran as náuseas das vitaminas?

Sen importar o formato – gomoso, revestido, cápsula – ou tipo, un suplemento vontade causar irritación o estómago se é o a única cousa alí dentro. As náuseas poden demora dúas ou tres horas, ata que as vitaminas pasar por dentro o intestinos. Ti pode evitar náuseas asegurándose de levar o seu vitaminas cunha comida completa.

As multivitaminas teñen efectos secundarios? Moitos multivitamínico Os produtos tamén conteñen minerais como calcio, ferro, magnesio, potasio e cinc. Os minerais (especialmente tomados en grandes doses) poden causar efectos secundarios como manchas nos dentes, aumento da micción, hemorraxia estomacal, frecuencia cardíaca irregular, confusión e debilidade muscular ou sensación de cojera.

Do mesmo xeito, pódese preguntar, as multivitaminas poden molestar o estómago?

Vitaminas e náuseas “Tomar vitaminas nun baleiro estómago pode frecuentemente molesto o tracto gastrointestinal", di a gastroenteróloga Christine Lee, MD. "Moita xente experimenta estómago dores, náuseas e mesmo diarrea". Poucas veces, vitaminas e suplementos pode afectan a forma en que certos medicamentos son absorbidos ou metabolizados no corpo.

Por que tomar vitamina D me fai sentir mal?

Náuseas, vómitos e falta de apetito Moitos efectos secundarios de demasiado vitamina D son relacionados co exceso de calcio no sangue. Estes inclúen náuseas, vómitos e falta de apetito. Non obstante, estes síntomas non ocorren en todas as persoas con niveis elevados de calcio.

Popular por tema